חשמלאי בודק

0
1391
חשמלאי בודק

מקצועם של חשמלאים בודקים רק גדל וגדל, מקבל תפקידים ומשימות שונות והינו נחוץ ביותר בפעמים רבות. העניין עם המקצוע הזה של חשמלאים בודקים, הוא השאננות וחוסר הידע של האדם הממוצע שלא מבחין בין סוגי החשמלאים השונים. ביום יום שלנו אנו לא חושבים על החשמל ולוקחים אותו כמובן מאליו, יש חשמל בבית, יש נקודות שונות שבהן ניתן להכניס את התקעים של מכשירים שונים שקנינו ולהפעיל אותם, וזה מספיק לנו. העניין הוא, שכאן זה רק מתחיל.

בניה ושיפוץ

לאחר שהתחלתם בבניה, סגרתם עם הקבלן, התחלתם לשבור קירות או לבנות קירות חדשים, מגיע בסופו של דבר גם תורם של חשמלאים שונים. העניין עם חשמלאים הוא שהם מתעסקים במקצוע שהוא מעט יותר מורכב ואף מסוכן מהרבה מקצועות אחרים. המקצוע הזה עוסק עם זרמי חשמל שקשה לתאר את עוצמתם והזהירות שצריך לנקוט בה היא רבה וללא כל פשרות.

החשמלאי הבודק שיגיעו לביתכם, יבדוק את ההארקה בביתכם, האם היא טובה, האם היא מגיעה אל כל מכשירי החשמל בבית, האם ישנם מכשירי חשמל שלא מקבלים הארקה ועוד. בנוסף, חשמלאים בודקים יעברו על המכשירים השונים והכאבלים העוברים בקירות באמצעות מכשירים שונים והידע הנרחב שלהם בתחום, ויגידו אם הם מתאימים לעבוד אחד עם השני ובבית בכלל.

חוקיות

בכדי לאשר שהבית תקין לשימוש, צריך לדבר עם חשמלאים בודקים שיגיעו ויבדקו את השטח. הם יבדקו את כל הנ"ל וימצאו סיכונים שונים שייתכן וצריך לטפל בהם. לפני המעבר לבית חדש או בסיום שיפוץ חייבים לבצע את הבדיקה, לא רק בשביל לשמור עליכם, אלא גם מבחינת החוק ומבחינת חוקים שונים של ביטוח. חברות ביטוח יבטחו רק אחרי בדיקת חשמלאים בודקים מוסמכים שנותנים אישור למקום מגורים ומשרד זה או אחר.

דרגות חשמלאים בודקים

חשמלאים בודקים ברמה 1 – יכולים לבדוק זרמים נמוכים יחסית, המתאימים יותר בבתים פרטיים ומשרדים קטנים.

חשמלאים בודקים רמה 2 – כאן כבר מדובר על משרדים גדולים יותר, בתי עסק בינוניים ומפעלים עם מספר מכונות.

חשמלאים בודקים רמה 3 – חשמלאים אלו כבר יכולים לעבוד עם מכונות גדולות וכאבלים בזרמים גבוהים מאוד. שכן ישנן מכונות גדולות הדורשות חשמל רב, במפעלים שונים ואפילו בלונה פארקים.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here