עבודת האדריכל

0
2230
עבודת האדריכל

עבודת האדריכל היא בין מדע לאמנות אדריכלות היא תחום המקשר בין שני עולמות אלה. זה עיצוב חכם ומתוחכם ששוזר יחדיו את שני התחומים גם יחד. אבל בתוך התחום של אדריכלות נכנסים עוד שיקולים רבים. שיקולים כמו בטיחות ,חוזק חומרים,ארגומטריה,אסתטיקה,שימושיות מעשיות ועוד.

חקיקה ורגולציה בתכנון אדריכלי

בתחום של אדריכלות יש גם רגולציה ברורה. כלומר כל תהליך של אדריכלות מלווה בחוקים ותקנות שבודקות שהבניה בטוחה,תקנית,תואמת לזכויות הבניה בשטח ועוד. כלומר שכל צעד וצעד שהאדריכל עושה מלווה בבדיקה חוזרת ונשנית של עשרות גורמים,עליו לבדוק לגבי כל החלטה תכנונית שיקולים רבים,האם ההחלטה היא אסתטית,האם היא חוקית,האם היא בטיחותית,והאם היא תהיה לפי טעמו של הלקוח.

הסיפוק הגדול שבלהיות אדריכל

כגודל המחשבה ההשקעה והעבודה הסיזיפית,כך גודל הסיפוק מהתחום של אדריכלות. אדריכל שתכנן מבנה כלשהו, יצר יקום קטן לכל מי שיחיה בתוך המבנה באופן יום יומי. עקב כל ההחלטות שאתם בתוך אדריכלים תיקחו,אנשים רבים ייהנו ויחושו נוחות בשל החלטות נוחות שאתם קיבלתם. תכנון טוב של מבנה או בית,ממש יוצר איכות חיים לאנשים שחיים מבקרים או עובדים בתוך המבנה.

תחומי התמחות גדולים באדריכלות

יש תחומי התמחות רבים באדריכלות ויש לבדוק איזה תחום מבוקש ואיזה תחום מתאים לכם,ואיזה דרישות לימודיות נדרשות כדי להתקבל לכל תחום התמחות. וזאת מכיוון שהתחום של אדריכלות הוא מורכב ומגוון יש אדריכלי נוף,אדריכלי בניין מסוגים שונים ועוד.

סטאז'רים במשרדי אדריכלות

כאשר אתם עובדים כסטאז'רים במשרד אדריכלות ראשון לאחר הלימודים אתם יכולים להתרשם מתחומי ההתמחות השונים ולהתנסות בהם. חשוב שתבחרו תחום שמעורר בכם עניין. ואושר וגם יכניס הכנסה טובה. כסטאז'רים אתם תלוו אדריכלים ותיקים ותוכלו להתרשם מהדרך בה הם לוקחים החלטות, מהם השיקולים שמנחים אותם ואיך הם מתכננים ובונים מערך של פרויקט אדריכלי. תוכלו להחליט מה מעניין ומאתגר אתכם אם זה לעצב ולתכנן גן ציבורי או לתכנן בנית תיאטרון או לבנות בית מגורים בעל עיצוב מיוחד וחדשני.

תכונות חשובות הנדרשות לאדריכל

אם אתם אנשים יצירתיים בלבד או אנשים לוגיים בלבד אין זה מספיק כדי להפוך למומחי אדריכלות מעולים. חשוב השילוב בין השניים אבל גם אם אתם חזקים רק בתחום אחד ניתן תוך כדי לימוד ועבודה לפתח את שאר היכולות הנדרשות לכם כדי להפוך למומחי אדריכלות גדולים. עבודת האדריכל דורשת כמובן כישרון מולד אבל גם יכולות הנוצרות ונצברות לאורך שנים עם הנסיון. בכל פרויקט שתתכננו ושתקחו בו חלק תמצאו פתרונות לבעיות שונות ותקבלו ידע וניסיון בתחומים שונים של פרויקטים אדריכליים.

עזרת התוכנות לעבודת האדריכל

כיום,עם התוכנות המפותחות שאדריכלים עובדים איתן היכולת הביצועית היא פחות חשובה,יותר חשובה החשיבה הלוגית מצד אחד והיצירתית מצד שני. זה מה שמאפשר לכם להפוך לאדריכלים נפלאים. ולשלוט ולבלוט בתוך השוק של אדריכלות בארץ ובעולם. אדריכלות היא מקצוע שנותן סיפוק לאדריכל במובנים כספיים ובמובנים נפשיים ומעניקה לו תחושה של סיפוק ומימוש עצמי.

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here