סמל מעון

0
117
סמל מעון

רוב התינוקות מגיל שלושה חודשים עד גיל שלוש יכולים רשומים למעונות פרטיים. כאשר בדרך כלל מדובר על כמות קטנה של תינוקות, מה שמאפשר מתן יחס אישי לכל פעוט. כאשר לפי החוק של פיקוח על מעונות פרטיים, גני ילדים פרטיים המונים מעל 7 ילדים מחויבים בעמידה בתנאי החוק, ומקבלים סמל מעון בפיקוח המדינה. מאחר ולא תמיד החוקים ברורים, ומתוך רצון אמיתי לעמוד בדרישות החוק ולנהל מעון ילדים בצורה תקינה, חשוב לקבל סיוע מקצועי של מומחים בתחום. משרדה של זהבה כהן – ייעוץ והכוונה רישוי גני ילדים עומד לרשותם של מעונות פרטיים ועוזר למנהלי הגנים בהתנהלות מול הרשויות לצורך קבלת אישורים והיתרים הדרושים עבור הכרה ורישוי הגן.

סמל מעון בפיקוח המגינה- איך להתאים את הגן לילדים

כאשר פעוט הולך לגן ילדים, עליו ללמוד לקיים אינטראקציה עם ילדים אחרים במסגרת מוזרה וחדשה. החל מגיל שנה, ילד עשוי להסתגל לסביבה חדשה ולאינטראקציה של תינוקות אחרים די מהר, ואפילו מצבים אלו יכולים להועיל להתפתחות הילד. לרישום הילד לגן ילדים פרטי אשר קיבל סמל מעון, יש יתרונות רבים כגון:

  • באופן כללי, פעוטון מציע טיפול מיומן וטוב יותר מכיוון שהילד זוכה להעשרה טובה יותר, למשחק חברתי עם בני גילו. זה חיוני לחשוף את הפעוט לסוציאליזציה עם ילדים אחרים החל מגיל שנה ומעלה.
  • המחיר המשולם על המעון תואם את התנאים והיחס שהילד וההורים מקבלים.
  • שעות פעילות המעון הן גמישות וארוכות, כולל לוח חגים נוח, שמאפשר להורים לעבוד.
  • מתן ארוחות בראות ומגוונות בגן.

איך בוחרים מעון פרטי לילדים?

מומלץ לבחון את הדברים הבאים כאשר מחפשים מעון פרטי הגון והולם עבור ילדכם:

  • כמה ילדים יש במעון. האם יש למעון מגבלה על מספר הפעוטות שיכולים להירשם? מה הוא היחס בין אנשי הצוות לכמות הילדים?
  • מה הם החוגים ופעילויות העשרה המוצאים לילדים?
  • האם העיצוב של החלל הוא בטיחותי וגם אטרקטיבי להתפתחות הילד?
  • האם המעון קיבל סמל מעון בפיקוח המדינה ועומד בכל הדרישות והתנאים של החוק?

מעונות בפיקוח לרוב מציעים לילדים סביבה מובנית, לוח זמנים קבוע מראש, ולעיתים קרובות מגוון שיעורים כמו מוזיקה, התעמלות וכו'. מספר רב של מעונות פרטיים אינם מנוהלים על ידי משרד החינוך ואינם עומדים בדרישות החוק. לכן כדי לא לעבור על החוק, ולהציע לילדים ולהורים את הטוב ביותר, חשוב לקבל ליווי מקצועי של זהבה כהן – ייעוץ והכוונה רישוי גני ילדים לצורך פתיחה וניהול תקין וחוקי של המעון הפרטי

השאר תגובה

Please enter your comment!
Please enter your name here